Z dopravníka na paletu

Flexibilná manipulácia s balíkmi pre efektívne logistické operácie

Logistický priemysel ako jeden z najrýchlejšie rastúcich odvetví na svete čelí niekoľkým výzvam. Pokračujúci nárast online nakupovania ponúka veľký potenciál, no zároveň vytvára tlak na rýchlejšie a spoľahlivejšie dodanie tovaru. Moderný online zákazník očakáva, že tovar bude doručený rýchlo a nepoškodený. Logistické centrá potrebujú urýchliť svoje procesy a zároveň zvýšiť spoľahlivosť.

Rýchle zdvíhanie z dopravníkov

Rast online nakupovania zvyšuje nielen objem, ale aj variáciu balíkov, s ktorými sa manipuluje v logistických a distribučných centrách. Kartóny rôznej hmotnosti a rozmerov, niektoré pokryté baliacou páskou, iné veľmi priepustné – so všetkými je potrebné manipulovať rýchlo bez poškodenia kartónu.

Vákuová technológia umožňuje jednej osobe manipulovať s veľkým objemom balíkov, zdvíhať ich a presúvať bez fyzickej námahy. Prísavná hlava uchopí kartóny a bezpečne ich drží počas celého pohybu bez zanechania stôp na povrchu.

Vďaka šikovnému dizajnu môže jedna sacia noha TAWI bezpečne zdvihnúť kartóny rôznych rozmerov, čo umožňuje efektívne triedenie balíkov.