Drevené dosky

Jednoducho dvíhajte a presúvajte drevené dosky

TAWI ponúka široký sortiment vákuových manipulátorov na manipuláciu s drevom, doskami, preglejkami a drevenými doskami s minimálnym úsilím a maximálnou produktivitou.

– Maximálny zdvih s minimálnou námahou.
– Bezpečné uchopenie pre efektívne a spoľahlivé zdvíhanie.
– Rozsah pohybu pre najvyššiu presnosť a flexibilitu.

Ergonomické zdvíhanie a manipulácia drevených dosiek a panelov

Vákuový manipulátor TAWI môže zdvíhať, nakláňať a otáčať panely alebo dosky dreva, čím poskytuje bezpečné a ergonomické zdvíhanie týchto ťažkých produktov. Vákuový zdvihák TAWI, ktorý je schopný premiestňovať drevené dosky až do hmotnosti 500 kg alebo viac horizontálne a až 250 kg vertikálne, uľahčuje toto ťažké zdvíhanie a poskytuje veľký rozsah pohybu a presnosť.

Super sila, super presnosť
Zdvíhanie a manipulácia plochých drevených výrobkov si vyžaduje veľkú silu a obratnosť. Presné umiestnenie týchto ťažkopádnych produktov si tiež vyžaduje vysokú úroveň presnosti. Nikde to nie je zjavnejšie ako v drevárskom priemysle, kde je každodennou požiadavkou zdvíhanie a presúvanie veľkých a ťažkých kusov primárnej produkcie a drevených panelov s hmotnosťou až 250 kg na kus nie je nezvyčajné. S riešením zdvíhania vákuového zdviháka TAWI máte dokonalú kombináciu sily a presnosti, ktorá umožňuje jednému zamestnancovi jednoducho ergonomicky, jednoducho a bezpečne manipulovať s veľkými tabuľami dreva.

Zdvojnásobenie pracovnej sily
V minulosti boli na zdvíhanie, otáčanie a ukladanie ťažkých drevených panelov alebo dosiek potrební minimálne dvaja zamestnanci. Teraz s multifunkčným zdvíhacím zariadením TAWI môže jeden zamestnanec ľahko prenášať veľké drevené výrobky s hmotnosťou až 270 kg.
S vákuovým manipulátorom TAWI môže jedna osoba manipulovať s drevenými výrobkami až do 250 kg, pričom ich nakloní o celých 180 stupňov. Ovládacie prvky rukoväte sú ergonomicky navrhnuté a plne integrované so zdvihákom, čo umožňuje operátorovi jednoducho manévrovať so strojom. Stlačením tlačidla môže operátor aktivovať podtlak, zdvihnúť/spustiť, ovládať úroveň podtlaku alebo nakloniť a uvoľniť náklad. S plechmi a panelmi všetkých hustôt a rozmerov sa manipuluje rovnako dobre.