Chemická paletizácia

V chemickom priemysle sa musí venovať osobitná pozornosť baleniu alebo paletizácii akéhokoľvek produktu alebo zložky. Akékoľvek poškodenie vreciek alebo vriec s chemikáliami by mohlo odkryť materiály, prípadne ich znehodnotiť alebo predstavovať vážne zdravotné riziká pre zamestnancov a životné prostredie. Chemické produkty sú navyše často vysoko horľavé, a preto je manipulácia s týmito výrobkami ešte rizikovejšia.

Maximálna účinnosť – maximálna bezpečnosť

V minulosti bola paletizácia zvyčajne manuálnym a veľmi pracným procesom. To má za následok časté opakované zranenia, prestoje a poškodenie produktov alebo skladových zložiek. Systém TAWI od spoločnosti Albertina Slovakia, s.r.o. s vákuovými manipulátormi, produktmi pre čisté priestory a certifikovanými riešeniami ATEX umožňuje bezpečné a efektívne balenie alebo paletizáciu širokého spektra typov obalov a dokonca aj tých najhorľavejších alebo najcitlivejších prísad.
Riešenia TAWI môžu byť špeciálne prispôsobené takmer akémukoľvek fyzickému prostrediu, čím sa skrátia dodacie lehoty, znížia sa náklady a poskytnú sa bezpečnejšie pracovné prostredie.
Nerezový zdvíhač a vozíky TAWI a ATEX certifikované riešenia zaisťujú ergonomický a bezpečný presun a paletizáciu akéhokoľvek chemického produktu, ľahko sa inštalujú, udržiavajú a jednoducho sa používajú.
S riešením vákuového zdvíhania od TAWI môže každý zamestnanec rýchlo a bezpečne zabaliť alebo paletovať aj tie najťažšie škatule alebo kontajnery bez poškodenia produktu alebo jeho obsahu. To znamená efektívnejšie balenie alebo paletizáciu a väčšiu rozmanitosť a flexibilitu na pracovisku. Získate maximálnu efektivitu bez rizika alebo zranenia, ktoré často sprevádza opakované zdvíhanie, stohovanie a presúvanie vriec alebo krabíc na palety. Optimálne zdvihnutie od každého zamestnanca, po celý deň a každý deň a optimálny zdvih pre váš konečný výsledok.